מפקח בניה

אילו הייתם יכולים להיות באתר הבנייה של הפרויקט שלכם, בוודאי הייתם עושים זאת. אין ספק שהייתם שמחים לדעת כל מה שקורה בו, אבל זה בלתי אפשרי ולא רק משום שזה מפריע למהלך העבודה התקין. זה לא מעשי להסתובב באתר הבנייה ולעקוב אחר הקבלנים והפועלים, כי זאת לא שיטת הפיקוח הנכונה. מפקח בניה הוא היחיד שיכול לעשות זאת מטעמכם ולמענכם, מבלי שיפריע להתקדמות העבודות ומבלי להחמיץ אף בעיה שיש לתקנה בזמן.

פיקוח על פרויקט בנייה

מפקח בניה הוא איש המקצוע שממונה מטעמכם לפקח על העבודות באתר, להיות בקשר עם הקבלנים והפועלים מצד אחד, ועם הרשויות, האדריכל ואתכם מצד שני. הוא מתאים לתפקיד זה משום שהוא משלב ידע בחוקי הבנייה ובתקנות עירוניות יחד עם ידע הנדסי וניסיון בבנייה של פרויקטים מהסוג שאתם בונים. הוא האיש שמתווך ביניכם לבים מי שבונה את הפרויקט והוא מדווח לכם מה קורה בשטח, איך התקדמה העבודה, מה נחוץ, מה לא מסתדר וכו'.

קשרים טובים ויחסי אנוש

מטבע הדברים, כדי להסתדר ולתווך בין אנשים בתפקידים השונים צריך גם לצבור קשרים והיכרויות עם אנשי המקצוע וגם לדעת לשמור על יחסי אנוש. כלומר, מפקח הבניה הוא זה שאמור לדעת לגשת לכל בעל תפקיד ולהניע אותו או להבין את פעילותו, וגם לדעת לפקח על הביצוע של כל הנחיה והוראה שניתנת בשטח. זה מחייב אותו לדעת איך לדבר עם אנשים ולכן הבחירה שלכם בו נשענת גם על כימיה ותקשורת טובה שהוא יכול לקיים.

ניסיון וידע מקצועי

אי אפשר להפריז בחשיבותם של ידע מקצועי וניסיון מעשי בתחום הבנייה כמהנדס או כפרויקטור או בכל תפקיד שקשור לבנייה. זה מה שמקנה למפקח שלכם את היכולת להבחין בלקויות בנייה ובטעויות ולהעיר על כך בזמן. כמו כן, אפשר לפקח על התיקון של הלקויות רק אם מבינים ויודעים כיצד זה צריך להיעשות ומה יבטיח את התוצאה הטובה. הניסיון גם מלמד את המפקח אם אתם עומדים בלוחות הזמנים ומהו הצפי לגמר הבנייה וזה פרמטר חשוב לא פחות.

תקנות וחריגות הבנייה

אף אחד לא בונה בניין במטרה לחרוג מהתקנות העירוניות ומחוקי התכנון והבנייה, אבל כשזה קורה צריך שיהיה שם מישהו שיידע לזהות את זה ולכוון בחזרה לתחום החוקי והמותר. מפקח בנייה שאתם ממנים נמצא שם גם כדי למנוע מכם לחרוג מהתכניות המקוריות ולעבור על החוק. עליו להיות בקשר טוב עם בעלי תפקידים ברשויות המקומיות ובגופים שונים הקשורים לבנייה, ולדעת בדיוק עם מי לדבר וכיצד לטפל בהליכים הרשמיים בכל בעיה.

עמידה בתקציב

עמידה בתקציב של החומרים ושל אנשי המקצוע שעובדים על הפרויקט שלכם היא חיונית כדי להבטיח שיסתיים ללא הפסדים וללא חובות. המפקח שלכם בודק כל הזמן התאמה בין ניצול התקציב לבין העלויות ויודע בדיוק מה מצבו של הפרויקט בכל שלב שלו ומדווח לכם עליו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים
לפרסום כתבה באתר
מאמרים אחרונים