Categories
בלוג

כל מה שצריך לדעת על פינוי בינוי

אתם בעלי דירה בבניין ישן ומוזנח? ידעתם שיש לכם אפשרות להציע אותו כפרויקט פינוי בינוי?

לא רק לכם יש את האפשרות הזו, גם לרשויות המקומיות שלכם וליזמים פרטיים שאתם אולי מכירים ויכולים להציע להם רעיון.

פרויקט פינוי בינוי הוא פרויקט של הממשלה לחדש ולשדרג אזורים ישנים ומוזנחים בכך שהורסים את האזור הישן ומעליו יוצרים בניינים חדשים או אפילו שכונה חדשה.

תהליך שכזה יכול לבוא ממקום של מחסור בקרקע בעיר וסידור העניין בכך שמחדשים את השכונה ואת הבניינים ואף מוסיפים קומות ודירות חדשות על מנת להביא דיירים חדשים ומשפחות.

אתם רוצים להתחיל תהליך כזה בבניין שלכם? תתחילו לאסוף חתימות!

פרויקט גדול שכזה דורש הסכמה מכל השכנים.

לא קשה מידי להשיג הסכמה כשמציעים דיור חלופי בזמן שמעניקים להם בנוסף דירה חדשה שיכולה אפילו להיות גדולה יותר!

במידה ולא תשיגו הסכמה, זה לרב יגיע מדיירים שמעוניינים להישאר באותו האזור ולא לעבור לבניין אחר, דיירים שחושבים שיוציאו יותר כסף בדירה אחרת, יכולים להיות דיירים בעלי קושי לעבור, ואפילו כאלה שמעוניינים בלעשות לכם חיים קשים עד להשגת תנאים טובים יותר עבורם.

אם אתם רוצים להוציא לאור פרויקט שכזה, עליכם לחשוב טוב על כל הפתרונות והתשובות הנכונות.

בתור היזמים הפרטיים שהציעו את הפינוי בינוי, אתם נדרשים לממן את הריסת המבנה הוותיק, מציאת דירות ומימון שכר הדירה של הדיירים למשך כמה שנים, ובנייה של בניין חדש.

עם זאת, יש היזמים זוכים למכור או להשכיר את הדירות החדשות שנוספו לבניין, ומקבלים פטור מתשלום של מחיר הקרקע לרשות מקרקעי ישראל, מהיטל השבחה (מס שמוטל על מי שמשפר ומשביח את הנכס) ובנוסף יש להם זכויות בנייה מוגדלות.

למשל בחיפה נכון להיום, יש בסביבות ה15 מבנים במסלולי התחדשות בעקבות החלטה של הרשויות המקומיות, ועוד 6 מבנים במסלולי התחדשות בעקבות יזמים שלקחו את הפרויקט הזה לידיים שלהם.

חיפה היא עיר מאוד מתקדמת שמבינה מה ניתן לעשות בעיר על מנת לשפר אותה ולהביא אותה למקומות הטובים ביותר.

חיפה בנוסף תומכת ביזמים שלה בכך שהיא מגבילה את אפשרויות ההרחבה של הדירות החדשות, ומאפשרת ליזם לקחת רווח גדול יותר בפרויקט הגדול שהוא הוציא.

בסופו של דבר ולאחר הבנייה המפרכת, כולם מרוויחים!

היזם מקבל את חלקו מההשקעה הרבה והעבודה הקשה שהוא נתן על מנת לשפר לכולם בבניין את החיים.

לאחר סיום פרויקט פינוי ובינוי, יש לו את האפשרות לשווק דירות חדשות מהניילון, ללא כל צורך לקנות את הקרקע.

בעלי הדירה והדיירים מקבלים דירה חדשה, ללא תוספת של אפילו שקל מצידם.

לא רק שהם מקבלים דירה חדשה, הם גם זוכים לקבל תוספות ועלייה בערך של הנכס, ללא כל תוספת כסף או השקעה.

מדהים!

Categories
Uncategorized

שיקום מבנים מסוכנים

מהנדסים ואדריכלים רבים מתמחים בתחום מעניין שיש בו הרבה סיפוק ודרישה למקצוענים: שיקום מבנים מסוכנים מתקופות שונות ובסגנונות בנייה הנבדלים ברובם זה מזה. המבנים יכולים להיות עתיקים מאוד, ממש מתקופות קדומות של מאות שנים, או מבנים בני עשרות שנים שנבנו בצורה לא נכונה או שהזמן הזיק להם. בכל שיקום ושימור בניין כזה נדרשת עבודת צוות של מומחים שהקדישו שנים רבות ללימוד השיטות הנכונות לשקם אותם ולהחזירם לאיתנם.

סיפור היסטורי בכל מקום בארץ

מבנים יפהפיים והיסטוריים נמצאים בכל אזור בארץ ולכל אחד מהם יש סיפור משלו שבגללו נדרש שיקום. המבנים נבנים לפעמים בעזרת שיטות בנייה מקומיות ותקופתיות שאינן מתאימות עוד לימינו, עם כל השיטות הטכנולוגיות החדישות. כמו כן, יש לא מעט חומרי בניין שאינם מחזיקים מעמד והבלאי שלהם יוצר סכנות התמוטטות וקריסה, או פגיעה חלקית שמונעת מאנשים להיכנס אליהם ולהשתמש בהם. כשלא יודעים מתי תישמט אבן או ייפול קיר, המבנה אסור לכניסה.

מומחים לשימור ולשיקום

כשרואים כיצד מומחים לשימור ולשיקום מבנים מסוכנים מתייחסים לבדיקת המבנה, מבינים למה הם עושים עבודה מאוד יסודית וממושכת. הם בודקים בעזרת המכשירים שלהם לא רק את הפגיעה בקירות אלא גם חודרים פנימה כדי להבין את הסיפור של כל סדק, הם נגרם כתוצאה משימוש בחומרים בעייתיים או שמא השיטה שבה השתמשו לבנייה לא סיפקה להם מספיק תמיכה ולכן נסדקו. הלחצים הפיזיקליים והחוזק של החומרים הם הסיבה העיקרית לסכנות שנגרמות.

לכל מבנה שיטות שיקום משלו

שיטות שונות לשיקום מבנים נבחרות על פי התכנון האדריכלי של הבניין ומה שאפשר לעשות בו. יש למשל שיקום מבנים מסוכנים בני עשרות שנים שבהם חובה להתייחס גם לסביבה הגיאוגרפית שבה נבנו, משום שחלק מהנזק נגרם בגללה. כשבונים למשל על קרקע רכה מדי ללא תמיכה והמבנה קורס פנימה אט אט, במיוחד כאשר יש שם מים רבים, זה מחייב שימוש בשיטות תמיכה מיוחדות לביסוס ולאחר ביצוע קידוחי סקירת המצב של הקרקע מסביב ועד כמה אפשר להציל את הבניין.

האם המבנה מיועד לשימור?

כאשר אנחנו עוסקים בשיקום מבנה מסוכן שיש לו חשיבות היסטורית או ארכיאולוגית, נצטרך גם להתחשב בחוק שמחייב זאת. כך, שיקמו את המבנים בשרונה בגלל הבנייה החדשה על ידי הזזתם ושימור שלהם מבלי לפגוע בהם. מבנים אחרים בנויים על קרקע מלאה ממצאים ארכיאולוגיים וחלק מהשיקום שלהם משמר גם את היופי הרב שבשכבות האלה, כמו ביפו העתיקה.

Categories
בלוג

תיקון מזגן

במידה ואתם מנסים להדליק את המזגן שלכם, אך אתם מתחילים לזהות כי קיימת בעיה במזגן, מומלץ להזמין טכנאי על מנת שיוכל לבצע עבורכם תיקון מזגן בצורה מקצועית.

תיקון מזגן – מה אפשר לעשות לבד

לפעמים כל שהמזגן שלם זקוק לו יהיה ניקוי טוב של הפילטרים, יכול להיות כי המזג לא מבצע את הפעולה שלו כפי שצריך מכיוון שהפילטרים שלו מאוד מלוכלכים, במצבים כאלו מומלץ מאוד לבצע ניקוי לפילטרים, ניקוי של הפילטרים כל אחד יכול לעשות וכך אתם יכולים לחסוך בהוצאה של קריאה לטכנאי מזגנים, כמו כן, תוכלו לפתור המון בעיות במזגן במידה ותדאגו שהפילטרים של הזמן יהיו נקיים באופן קבוע.

תיקון מזגנים – על ידי בעל מקצוע

כמו כן, ישנם לא מעט מצבים בהם לא תהיה לכם כל אפשרות לבצע טיפול למזגן באופן עצמאי, וכן במקרים אלו חשוב מאוד לבדוק את האופציה של קריאה לאיש מקצוע איכותי ומקצועי אשר יוכל להגיע אליכם ולזהות כל בעיה אשר יכולה להיות במזגן שלכם, במקרים בהם הבעיה היא לא פילטרים או סתימה בצינור, רוב הסיכויים כי עליכם להזמין טכנאי מזגנים מקצועי ביותר שיוכל לבדוק מה מקור הבעיה.

תיקון מזגן – צינור סתום

לכל מזגן יש את הצינור היוצא מחוץ לבית, קיימים מצבים בהם צינור זה יכול להיות סתום ולכן, המזגן לא מבצע את העבודה כפי שצריך, כל שעליכם לעשות יהיה לבדוק כי הצינור לא מקופל או מקומט, במקרים כאלו יכולה להיות סתימה בצינור וזהו בר אשר יכול לגרום לבעיות בפעולת המזגן, כמו כן הינכם יכולים לשאוב מהקצה של הצינור ואז לשחרר, לאחר השאיבה ירדו כל הלכלוכים אשר יכול להיות סתמו לכם את הביוב.

תיקון מזגן – המלצות

לפני שאתם בוחרים בעל מקצוע על מנת שיבצע לכם תיקון מזגן רצוי מאוד שתבדקו את ההמלצות על אותו בעל מקצוע לפני שאתם לוקחים את שירותיו, חשוב מאוד לבדוק האם קיימות המלצות טובות על בעל המקצוע על מנת להבטיח כי אכן העבודה שתתבצע תהיה מקצועית ביותר, הינכם יכולים למצוא המלצות על טכנאי מזגנים מעולים הפורומים שונים, וכן הינכם יכולים לבדוק המלצות אצל אנשים קרובים.

Categories
בלוג

הרכבת הפיגומים ופירוקם

בנוסף לבדיקה האם ההובלה כלולה במחיר השכרת הפיגומים, מומלץ עבורכם לבדוק האם החברה נותנת לכם שירות מלא של הרכבת הפיגומים ופירוקם גם כאשר הם מגיעים לאתר שלכם, וכן גם כאשר אתם שולחים אותם חזרה לחברת ההשכרה, מחיר הרכבה ופירוק צריך להיות כלול במחיר ההשכרה של הפיגומים, אך ישנם חברות להשכרה אשר נותנות את השירות בתוספת תשלום, כאמור כאשר אתם צריכים להוסיף כספים על דברים הנלווים מבחוץ לא תמיד ה משתלם ולכן, מומלץ לבדוק לפני שאתם סוגרים עם אותה חברה.

מחיר השכרת הפיגומים

כאשר אתם מעוניינים לרכוש שירותים של חברה להשכרת פיגומים, תמיד חשוב שצבדקו כמה אותה חברה תגבה מכם, נושא המחיר בדרך כלל יהיה הנושא החשוב ביותר כאשר אתם בוחרים חברה להשכרת פיגומים, במרבית המקרים כאשר אתם מבצעים השכרת פיגומים יהיה לכם שווה יותר להשכיר אותם על בסיס חודשי, זאת מכיוון שאם תשירו אותם על בסיס יומי העלות יכולה לצאת לכם הרבה יותר יקרה, פה בדיוק נכנס היתרון של לבחור חברה להשכרת פיגומים אשר אינה מגבילה אתכם בזמן ההשכרה.

ביטוח מהחברה להשכרת פיגומים

כיום, קיימות חברות להשכרת פיגומים אשר יכולות לתת לכם ביטוח לזמן העבודה שלכם על הפיגומים, כלומר יש לכם ביטוח על הפיגומים וכך אתם גם יכולים להיות בטוחים יותר כי בחרתם בחברה מעולה, חברה אשר מעניקה ביטוח לפיגומים שלה הינה חברה אשר בטוחה כי הפיגומים שלה הינם מעולים, וכי לא נשקפת עבורכם שום סכנה כאשר אתם עובדים על הפיגומים, דבר זה הינו חשוב ביותר מכיוון שפיגומים בטיחותיים הינם חשובים לבטיחות העובדים.

מקצועיות החברה להשכרת פיגומים

כאשר אתם בוחרים חברה להשכרת פיגומים, חשוב שתבדקו היטב את המקצועיות שיש לאותה חברה, כאמור, קיימות כיום בישראל המון חברות להשכרת פיגומים, אך אם החברה אינה חברה מקצועית לא כדאי לכם להתעסק איתה, גם אם במידה ותציע לכם מחירים נמוכים, כאשר אתם עובדים עם פיגומים אתם עובדים באתר שלכם בגובה ולכן, חשוב מאוד כי הפיגומים יהיו איכותיים, פיגומים איכותיים תוכלו למצוא אצל חברה להשכרת פיגומים אשר הינה מקצועית מספיק.

Categories
בלוג

מאגרי מים במפעלים

הם חלק אינטגרלי מתהליך הייצור, וככאלה עליהם להיות נקיים ומטוהרים לפני השימוש בהם. מים שאינם נקיים עלולים לגרום לתחלואה בתפוצה רחבה, בעיקר אם הם משמשים בתעשיית המזון. מפעלים ובתי חרושת מחזיקים במאגרי מים גדולים, ועליהם לדאוג לניקוי וחיטוי תקופתי על מנת לשמור על איכותם.

-מאגרי מים בבניינים משותפים מיועדים להעלאת לחץ המים לקומות הגבוהות. על מאגרי מים אלה אחראים חברי הוועד כחלק מכשירות הציוד המשותף בבניין. מאגרים אלה נדרשים לעבור בדיקה תקופתית וחיטוי כדי לוודא שהם תקינים ושלא חדרו אליהם מזהמים, מכרסמים או לשלשת יונים.

מאגרי מים במשרדים יכולים להיות מתקני הקפה, המים החמים והמים הקרים ויכולים להיות גדולים ומרכזיים יותר. גם הם נדרשים לעבור ניקוי וחיטוי כדי לשמור על איכות המים המספקים מי שתייה לאנשים רבים.

איך מתבצע ניקוי וחיטוי מאגרי מים?

אופן ניקוי וחיטוי המים הוא תהליך המתחיל בראש ובראשונה מריקון המכלים או המאגרים ובדיקתם. יש צורך לנקות אותם באופן יסודי בעזרת מכשור או מברשות קשות להסרת כל הלכלוך שנדבק לדפנות. יש לוודא שאין חורים או נזק אחר במאגרים, העלול לגרום לכניסת מזהמים. אם נמצא נזק בדפנות המאגר, הוא יתוקן לפני החיטוי.

לאחר שהתשתית נמצאה תקינה, מתחילים בחיטוי. ההליך מבוצע על ידי בעלי מקצוע שעברו הכשרה מיוחדת ובעלי רישיון לבצע חיטוי. השימוש בחומרי החיטוי חייב להיעשות על ידי מי שהוכשר לכך, שכן מדובר בשימוש בחומרים כימיים שיש להיזהר ולדעת את הכמות הנדרשת ואופן הטיפול על מנת למנוע הרעלה.

אם אתם חשים שמי השתייה אינם כתמול שלשום, אם אתם יודעים שהמים לא נבדקו זמן רב, אל תחכו ופנו אלינו לימית חיטוי מים ונגיע לבדוק.